Wycieczka do Wrocławia 09-10 czerwca 2022r.

Wycieczka do Wrocławia 09-10 czerwca 2022r.

W dniu 9 czerwca, wraz z opiekunami,  wyruszyliśmy  na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, realizowaną z programu rządowego „Poznaj Polskę”, dzięki któremu otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 10 000 zł.

Zwiedzaliśmy zespół historyczny centrum- Ostrowa Tumskiego. Od pani przewodniczki usłyszeliśmy wiele ciekawych historii dotyczących miasta. Oczywiście napotykaliśmy  krasnale, które są szczególnie charakterystyczne właśnie dla Wrocławia. Oprócz tego podziwialiśmy różnorodną roślinność, znajdującą się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wieczorem, już po zakwaterowaniu i obiadokolacji, powtórnie udaliśmy się na Stare Miasto, by poczekać na latarnika, który bez względu na pogodę, od wielu już lat,  cierpliwie zapala niektóre miejskie latarnie. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak Mały Książę…

Następnego dnia, 10 czerwca, po śniadaniu, udaliśmy się do Hydropolis. Było to niesamowite i ekscytujące doświadczenie. Mogliśmy dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy o wodzie, która jest przecież niezbędna do życia.

Kolejnym punktem programu była Panorama Racławicka. To niezwykłe malowidło wywarło na nas duże wrażenie. Wiadomości usłyszane podczas oglądania tego dzieła na pewno wykorzystamy na powtórzeniowych lekcjach historii.

To były niezwykłe chwile. Na pewno pozostaną w naszej pamięci na długo.

Uczniowie