Święto Ziemi w naszym przedszkolu!  Z okazji Dnia Ziemi przy naszym przedszkolu powstał wiosenny ogródek. Dzięki zaangażowaniu dzieci i nauczycieli oraz wsparciu Rady Rodziców mogliśmy stworzyć piękne miejsce pełne roślin.Dzieci z radością sadziły kwiaty: pelargonie, bratki, stokrotki i lawendę, a także warzywa i zioła: koperek, szczypiorek, sałatę, rukolę oraz poziomki. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i [...]
Czytaj więcej

23 marca w naszym przedszkolu w grupie Malinek odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne. Podczas ich trwania dzieci miały okazję wcielić się w rolę małych kucharzy i przygotować własną pizzę pod okiem profesionalisty. Na początku spotkania przedszkolaki wysłuchały krótkiego wprowadzenia o pracy kucharza – dowiedziały się na czym polega ten zawód oraz jak ważna jest higiena [...]
Czytaj więcej

W sali najmłodszych przedszkolaków powstał mały, wiosenny ogródek na parapecie.  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem sadziły rośliny i wspólnie stworzyły zielony kącik, w którym pojawił się szczypiorek oraz kolorowe wiosenne rośliny: krokusy, hiacynty i szafirki. Każdego dnia przedszkolaki troskliwie pielęgnują i podlewają rośliny, obserwują jak pojawiają się zielone listki i uczą się, jak dbać o przyrodę.
Czytaj więcej

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu. Pani Wiosna zapukała do naszych sal, przynosząc ze sobą uśmiech, radość i małe słodkości. Razem wybraliśmy się nad pobliską rzeczkę, by symbolicznie pożegnać zimę i powitać długo wyczekiwaną wiosnę. To był też wyjątkowy dzień – wszyscy założyliśmy dwie różne skarpetki. Dzień Kolorowej Skarpetki to znak solidarności z osobami z [...]
Czytaj więcej

Nasze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy, wyczekiwany gość: Święty Mikołaj! Były wspólne zdjęcia, piosenki, mnóstwo radości i oczywiście upominki dla dzieci. 🎁 To już kolejny rok, kiedy jego wizyta połączona jest z akcją charytatywną na rzecz chorego Leosia. Diękujemy za udział i wszystkie wpłaty. Dzięki Wam mogliśmy połączyć świąteczną zabawę z pomaganiem — a dzieci zobaczyły, jak [...]
Czytaj więcej

Dzień w Piżamach” w naszym przedszkolu! 💤💛 W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole – Zespół Szkolno–Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach – wzięło udział w wyjątkowej akcji charytatywnej „Dzień w Piżamach – w solidarności z chorymi dziećmi”. 💙 Tego dnia w przedszkolu królowały kolorowe piżamki, miękkie kapcie i mnóstwo uśmiechów. Dzieci przyszły w swoich ulubionych piżamkach, a jednym z najradośniejszych momentów był pokaz [...]
Czytaj więcej

W zeszłym tygodniu w Przedszkolu odbył sie Tydzień Budowania Relacji. Była to inicjatywa MEN, dzięki której nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na relacje koleżeńskie. Grupa Poziomek uczestniczyła w zajeciach pt. "Metafora serduszka". Dzieci poznały historię Jeżyka Roro, ktora stała się tematem do rozmów na temat emocji i odpowiednich stosunków koleżeńskich. Wykonały również serduszka emocji. ❤️😍 Warto [...]
Czytaj więcej
  • 1
  • 2