XII Rajd Papieski

W dniu 27.04.2024 roku, w XII Szkolnym Rajdzie Papieskim do Wadowic,  wzięli udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydrychowicach wraz z dyrekcją i nauczycielami. Rajd rozpoczął się o godzinie 9:00 wyjazdem sprzed budynku szkoły. Po przyjeździe do Wadowic, ok. godziny 9:20, uczniowie oczekiwali na rozpoczęcie Mszy Św., która odbyła się o godzinie 10:00 w Bazylice  Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. przewodniczył ksiądz Krzysztof Bogdał – proboszcz parafii we Frydrychowicach oraz katecheta ks. Rafał Żelazny. Po zakończeniu Mszy Św. o godzinie 11:40 uczniowie wrócili przed budynek szkoły.

Rajd przebiegł zgodnie z planem i był bardzo udanym wydarzeniem. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć we Mszy Św. w ważnym dla nich miejscu, jakim są Wadowice – miasto rodzinne papieża, świętego Jana Pawła II. Dzień ten był dniem, w którym odrabialiśmy w ten wyjątkowy sposób wolny piątek po Bożym Ciele, czyli 31 maja 2024. Wszyscy uczestnicy Rajdu Papieskiego otrzymali na koniec słodki poczęstunek od księdza proboszcza.

Serdeczne podziękowania kierujemy firmie przewozowej PKS Pszczyna, która sfinansowała przejazd  dzieci i młodzież do Wadowic.

 To  był wyjątkowy dzień. 

 

                                                                    tekst: Bartłomiej Frączek, uczeń klasy 7