Konkurs ,,Dyniowe czary-mary” w klasach 1-3

Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła.
W dniach 23.10-30.10. 2023r. w naszej szkole organizowany był konkurs dla wszystkich
klas 1-3  pt.” Dyniowe czary-mary”. Organizatorkami konkursu były panie uczące w klasach młodszej grupy wiekowej. Założeniem konkursu było stworzenie przez dzieci z pomocą rodziców dzieła z dyni techniką dowolną.

Wyobraźnia uczniów i zaangażowanie rodziców, przyniosły niesamowite efekty. Prace były bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe, niektóre nawet śmieszne lub straszne, a niektóre po prostu urocze. Mogliśmy zobaczyć: sówki, ludziki, dyniowe głowy i wiele innych pomysłowych prac. W konkursie wzięło udział 74 uczestników, którzy stworzyli prawdziwe dyniowe dzieła. Ogłoszenie wyników miało miejsce 31. 10. 2023r.  W skład jury weszły panie prowadzące konkurs, a także pani wicedyrektor Marzena Pasternak. Przyznano osiem I miejsc, siedemnaście II miejsc i dziesięć III miejsc. Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia. Nagrodami w konkursie były książki o różnej tematyce, a oprócz tego każdy otrzymał dyplom upamiętniający udział w konkursie.

Dzieci i ich rodzice bardzo chętnie włączyli się w tworzenie konkursowych prac. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli zorganizować podobny konkurs, który cieszył się będzie równie dużym zainteresowaniem.

 

A oto kilka zdjęć  dzięki, którym uchwycony został talent i pomysłowość naszych młodych artystów.

 

Opracowała:  Anna Rusinek