Razem z Aniołami

Pielęgnujemy dawne tradycje, ale również staramy się tworzyć nowe, ponieważ kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Aniołów Stróżów. Było naprawdę anielsko i radośnie!

Niemal wszyscy   – od najmłodszego przedszkolaka po ósmoklasistę oraz nauczyciele – przyszli do szkoły w białych strojach ozdobionych „niebiańskimi” akcesoriami, jak aureole czy skrzydła. O godzinie 10.30 „sfrunęli” na halę sportową , gdzie nasza katechetka – siostra Ligia wraz z panią dyrektor uroczyście powitały uczniów, którzy swą obecność potwierdzali głośnym „Alleluja”. Następnie zaprezentowali się piątoklasiści ucharakteryzowani na archaniołów – patronów frydrychowickiej parafii : Michała, Gabriela i Rafała, po czym wszyscy wzięli udział w wesołych śpiewach i tańcach, a w powietrzu unosiły się piórka z anielskich skrzydeł.

Rozstrzygnięto również konkurs na pracę plastyczną poświęconą Aniołom Stróżom – każdy uczestnik został nagrodzony. Dzwonek na przerwę przypomniał, że pora wrócić na ziemię, do codzienności, ale może trochę „anielskości” – nie tylko w ubiorze – zostanie w każdym z nas?

Rok temu z nadzieją, tym razem z pewnością stwierdzamy, że święto to wpisze się do kalendarza naszych stałych uroczystości szkolnych.

Dziękujemy pani Angelice Wolańskiej- Stachurze za pomoc w upiększaniu aniołów.

tekst: p. Anna Najbor
zdjęcia: p. Rafał Wach