Wycieczka do zoo

Dnia 29 września br. klasa 2a i 2b wraz z wychowawcami ze ZSP we Frydrychowicach pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu.

Podczas wycieczki była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Opracowała: Anna Rusinek